Zpráva Ipswich vs Fulham

Střelci : Delap 15′; Traore 32′

Ipswich získal první bod Premier League v tvrdé remíze

Nově povýšený Ipswich Town oslavil svůj první bod v Premier League v sezóně po remíze 1:1 proti Fulhamu na Portman Road.

Tento výsledek ukončuje frustrující sérii šesti po sobě jdoucích přímých (H2H) porážek pro Tractor Boys a poskytuje tolik potřebnou vzpruhu po náročných zápasech proti Liverpoolu a Manchesteru City.

První polovina: Ipswich se brzy ujal vedení Liama Delapa

Po příchodu do zápasu Ipswich Town pohlížel na tuto soutěž jako na reálnou příležitost otevřít si účet v nejvyšší soutěži po těžkém začátku sezóny.

Tractor Boys začali razantně a v 15. minutě se přes Liama Delapa ujali zaslouženého vedení. Bývalý útočník Manchesteru City předvedl svůj talent, dopravil míč na hranici vápna, než rozpoutal silný úder kolem brankáře Fulhamu Bernda Lena.

I přes Lenovu snahu si míč našel cestu do zadní části sítě a znamenal Delapův první gól pro Ipswich.

Odpověď Fulhamu: Adama Traoré vyrovnává

Vedení Ipswiche vydrželo těsně za půlhodinou, kdy Fulham odpověděl dobře propracovaným týmovým pohybem.

Naražený centr Antonee Robinsona našel Adama Traorého, který navedl míč domů a vyrovnal tak hosty .

Gól posunul tempo ve prospěch Fulhamu, když do poločasu šli za vyrovnaných podmínek.

Druhá polovina: Fulham usiluje o vítěze

Fulham vstoupil do druhého poločasu špatně, ale po hodině se začal postupně prosazovat.

Podpis klubového rekordu Emile Smith Rowe byl blízko vedení Fulhamu, ale jeho pokus o branku byl zblokován a další slibná střela odrazila mimo branku Arijaneta Murice.

Alex Iwobi také testoval Murica poté, co se vyhnul několika Ipswichským výzvám, ale brankář Ipswiche tento úkol zvládl.

Číst:  Zpráva Manchester City vs West Ham

Taktické změny: Pozdní drama , ale žádný vítěz

Oba manažeři ve druhém poločase takticky střídali a doufali, že najdou rozhodující gól. Útočník Fulhamu Raúl Jiménez, jeden z náhradníků, měl šanci ukořistit pozdního vítěze, ale Muric mu to zakázal u bližší tyče.

I přes pozdní drama se ani jedné straně nepodařilo prosadit a zápas skončil remízou 1:1.

Závěr: Ipswich Off the Mark, Fulham Mixed ve formě Early Season

Tento výsledek bude úlevou pro Ipswich Town, který je nyní v Premier League poté, co prohrál své první dva zápasy.

Pro Fulham má remíza čtyři body ze tří úvodních zápasů – smíšený začátek sezóny, který nutí hledat větší konzistenci. Tractor Boys si z tohoto výkonu vezme sebevědomí, protože se bude nadále přizpůsobovat životu ve vrcholové soutěži.