Crystal Palace vs Leicester náhled

• Remíza nebo výhra paláce
  • Eze dát gól

Ohromující začátek Crystal Palace

Po ukončení minulé sezóny ve hvězdné formě byl start Crystal Palace do tažení Premier League 2024/25 méně působivý.

S pouhým jedním bodem z prvních tří zápasů (D1, L2) stále čekají na první výhru v sezóně.

Jejich poslední výsledek, remíza 1:1 proti Chelsea před reprezentační přestávkou, jim pomohl dostat se ze značky, ale manažer Roy Hodgson bude dychtit, aby jeho tým získal tři body, když bude hostit Leicester City v Selhurst Parku.

Palace si historicky vedli proti Foxes dobře, vyhráli více zápasů Premier League proti Leicesteru (devět) než proti kterémukoli jinému klubu.

Budou doufat, že znovu objeví formu, díky které vyhráli poslední čtyři domácí zápasy minulé sezóny, kde vstřelili průměrně čtyři góly na zápas.

Fanoušci Palace jsou optimističtí, že jejich porážka 2:0 s West Hamem v den zápasu dva byla jen anomálie, protože v roce 2024 neprohráli po sobě jdoucí domácí ligové zápasy.

Smíšené jmění Leicester City

Start Leicesteru City do nové kampaně kopíruje Palace’s s rekordem D1, L2, ale v tabulce je o místo vyšší díky nepatrně lepšímu gólovému rozdílu.

Vítězství Foxes mimo hřiště vzešlo z vyhýbání se trestu za údajné porušení finančních předpisů Premier League. Jejich výkony na hřišti však byly méně přesvědčivé. Po úvodní remíze 1:1 s Tottenhamem utrpěli dvě po sobě jdoucí prohry 2:1.

Leicesteru v tomto utkání nabízí určité povzbuzení, přičemž tři z posledních pěti vzájemných soubojů (H2Hs) mezi těmito dvěma týmy skončily skóre 2-1, dva z nich jdou ve prospěch Leicesteru.

Jejich štěstí v Selhurst Parku je však špatné, za posledních sedm návštěv vyhráli pouze jedno (D3, L3).

Číst:  Očekává se mistrovská třída Man City VS Leeds: Haaland

Pro Foxes to nebyla příznivá půda a budou muset podat mnohem lepší výkon, aby si zajistili své první vítězství v sezóně.

Klíčoví hráči ke sledování

Eberechi Eze (Crystal Palace)

Eze byl vynikající pro Palace a zůstává jejich jediným střelcem v této sezóně v lize.

Jeho zásah proti Chelsea pokračoval v osobním trendu, protože po 50. minutě znamenal jeho pátý gól v řadě ve všech soutěžích. Ezeho kreativita a schopnost dávat pozdní góly z něj dělají klíčovou postavu v tomto střetu.

Facundo Buonanotte (Leicester City)

Facundo Buonanotte byl jedním ze světlých míst Leicesteru a přispěl ke dvěma z posledních tří ligových gólů (G1, A1).

Jeho gól v prvním poločase proti Palace v minulé sezóně, když hrál za Brighton, ukazuje jeho schopnost brzy ovlivnit zápasy a Leicester bude doufat, že to dokáže zopakovat i v tomto utkání.

Závěr

Crystal Palace i Leicester City si v tomto zápase kladou za cíl zajistit si první výhru v Premier League v sezóně.

Silná domácí forma Palace z minulé sezóny a pozitivní bilance proti Leicesteru jim dodají sebevědomí do tohoto zápasu. Leicester se na druhou stranu bude muset zlepšit v defenzivě a najít způsob, jak překonat svůj špatný rekord v Selhurst Parku.

Předpověď : Crystal Palace vyhraje těsně, přičemž Eze se opět prosadí v klíčovém okamžiku pro hostitele.