Zpráva Crystal Palace vs Leicester

Střelci : Mateta 47 ́, 90+2 ́ (P); Vardy 21′, Mavididi 46′

Rané drama v Selhurst Park

V pulzujícím střetnutí v Selhurst Parku se Crystal Palace podařilo zajistit remízu 2:2 proti Leicesteru City, takže oba týmy stále hledaly své první vítězství v sezóně Premier League. Tato remíza znamená pokračování startu bez vítězství pro Eagles, který odráží jejich pomalý start v sezóně 2017/18.

Leicester útočí jako první

Utkání začalo tím, že se Leicester rychle prosadil na kontru. Navzdory brzké kontrole Crystal Palace to byl Leicester, kdo udeřil jako první.

V polovině prvního poločasu Wilfred Ndidi využil chybně umístěnou přihrávku Adama Whartona, aby pomohl Jamiemu Vardymu, který pokračoval ve své ostré střelbě, když proletěl kolem Deana Hendersona a skóroval. Tento gól podtrhl hrozbu Leicesteru o přestávce, což je aspekt, který bude využívat po celý zápas.

Odpověď paláce

Crystal Palace se nenechal odradit a začal si vytvářet vlastní šance. Eberechi Eze se přiblížil silnou střelou, která šla těsně vedle, což signalizovalo Palaceův záměr vrátit se zpět do hry. Jejich úsilí se vyplatilo krátce po začátku druhého poločasu, i když Leicester do té doby svůj náskok zdvojnásobil díky voleji Stephyho Mavididiho .

Napínavý návrat

Zlomový bod pro Palace nastal, když Jean-Philippe Mateta skóroval pouhých 90 sekund po druhém gólu Leicesteru a vlil do domácího publika nový život.

Palác nabral na síle a oni zatlačili Leicester zpět na svou polovinu a hledali vyrovnání. Zdálo se, že zápas skončí ve prospěch Leicesteru, ale pozdní penalta, kterou si vysloužil Ismaïla Sarr a kterou proměnil Mateta, zajistila rozdělení bodů.

Závěr

Tento zápas zapouzdřil velké drama a nepředvídatelnost Premier League, přičemž oba týmy prokázaly odolnost a odhodlání vyškrábat se z obtížných pozic.

Číst:  Reportáž Liverpool vs Wolves

Crystal Palace bude pociťovat úlevu, že se mu podařilo zachránit bod, zvláště po ztrátě dvou gólů, zatímco Leicester City bude litovat promarněné příležitosti zajistit si své první vítězství. Oba týmy se budou muset vypořádat se svými defenzivními slabostmi, protože budou v této sezóně pokračovat v hledání vítězného vzorce.