Zpráva Atalanta vs Arsenal

Střelci: N/A

Arsenal a Atalanta uhrály ve svém úvodním zápase skupinové fáze Ligy mistrů UEFA (UCL) na stadionu Gewiss remízu 0:0, přičemž rozhodujícím momentem zápasu se ukázal pozoruhodný dvojitý zákrok Davida Raya.

Arsenal začíná jasně, ale Atalanta získává kontrolu

Zápas začal s Arsenalem na přední kopačce, když se Bukayo Saka v úvodních 15 minutách trefil do nebezpečného přímého kopu. Brankář Atalanty Marco Carnesecchi byl donucen k jemnému nízkému dorazu, díky čemuž to byl pro Gunners nejpozoruhodnější okamžik prvního poločasu.

Navzdory tomuto počátečnímu tlaku se Arsenal snažil udržet tempo a umožnil domácím získat v průběhu poločasu větší kontrolu nad držením míče.

Taktický přístup Mikela Artety byl jasný – Arsenal měl občas za míčem 11 mužů, včetně útočníka Gabriela Jesuse, který měl za úkol dusit přechody Atalanty.

Navzdory rostoucímu držení míče Atalanty zůstala obrana Arsenalu odhodlaná a omezila šance domácích v prvním poločase.

Neuvěřitelná dvojitá úspora Davida Raya

Druhá polovina zaznamenala dramatický posun v akci, především díky hrdinství Davida Raya. Po faulu Thomase Parteyho na Édersona v pokutovém území Arsenalu dostal penaltu Mateo Retegui z Atalanty. Raya udělala skvělou zastávku, aby odmítla Reteguiho ze 12 yardů.

Italský útočník navázal hlavičkou směrem k něčemu, co vypadalo jako prázdnou branku, ale Raya předvedl neuvěřitelné zotavení, sebral míč z čáry a udržel vyrovnaný zápas.

Střídání a pozdní šance

Po dvojnásobném zákroku Rayi se zápas vrátil do tlumenějšího tempa, oba manažeři se otočili na své lavičky a hledali průlom. Juan Cuadrado debutoval v Atalantě a zahrozil dvěma dalekonosnými pokusy, ale ani jeden nenašel cíl.

Arsenal přivedl Raheema Sterlinga, který se zapsal do historie jako první hráč reprezentující čtyři různé anglické kluby v UCL.

Číst:  Manchester City vs Inter Milán 0-0 Zpráva: Prázdná remíza na Etihad

Sterlingův úvod dodal útoku Arsenalu jistou jiskru a připravil Gabriela Martinelliho pro největší šanci Gunners v utkání. Brazilec však svou snahu vyrazil nad břevno a propásl jedinečnou příležitost zajistit Arsenalu všechny tři body.

Závěr: Bod získaný pro obě strany

Utkání se nakonec nepodařilo dostát předzápasovému účtování, ale oba manažeři si vystačí se získaným bodem.

Arsenal se nyní zaměří na nabitý program, počínaje vysoce sledovaným zápasem Premier League proti Manchesteru City a končící rozhodující remízou UCL proti Paris Saint-Germain na Emirates Stadium.

Mezitím se Atalanta bude připravovat na své další střetnutí UCL, kde pojedou proti německému Šachtaru Doněck.