Zpráva Tottenham vs Qarabag

Střelci: Johnson 12′, Sarr 52′, Solanke 68′

Červená karta: Drăgușin 6′

Přestože se brzy snížil na deset mužů,Tottenham Hotspurznamenali svůj návrat do Evropské ligy UEFA (UEL) strhující výhrou 3:0 nad ázerbájdžánským šampionem Qarabag FK.

Rané drama jako Spurs Go Down to Ten Men

Qarabag vstoupil do zápasu poté, co prohrál všech šest předchozích střetnutí proti anglické opozici. Navzdory zpoždění při cestování, které odložilo začátek, se zdálo, že ázerbájdžánská strana může své štěstí obrátit, když za pouhých sedm minut Radu Drăgușin špatně kontroloval míč a umožnil Juninhovi zasáhnout.

Rumunský obránce stáhl Juninha dolů a vysloužil si červenou kartu teprve ve svém druhém evropském vystoupení.

Spurs se ujímají vedení navzdory numerické nevýhodě

Přestože měl Tottenham jen deset mužů, rychle převzal kontrolu nad zápasem. Pět minut po červené kartě využili Spurs chyby v obraně Qarabaga. Dominic Solanke tlačil vysoko a získal držení míče, čímž postavil Brennana Johnsona, který klinicky zakončil do spodního rohu a dostal Tottenham do vedení 1:0.

Tento cíl pokračoval v Johnsonově bohaté žíle formy a udával tón pro silný ofenzivní výkon navzdory brzkému neúspěchu.

Kulusevski a Sarr Double Spurs vedou

Tottenham zdvojnásobil svůj náskok v 52. minutě po standardní situaci. Dejan Kulusevski zahrál rohový kop, který brankář Qarabag Mateusz Kochalski špatně zpracoval.

Pape Matar Sarr rychle zareagoval a volejem u zadní tyče zvýšil na 2:0. Qarabag pak dostal jedinečnou příležitost vrátit se do hry, když Yves Bissouma fauloval Yassine Benzia v šestnáctce. Toral Bayramov však promarnil šanci a divoce prostřelil penaltu nad břevno.

Qarabag Waste Chances, Son a Solanke pečetí vítězství

Qarabag si nadále vytvářel šance, ale snažil se najít zakončení. Jak Bayramov, tak Juninho se provinili tím, že promarnili jasné příležitosti, protože obranná struktura Tottenhamu kolísala.

Číst:  West Ham vs Chelsea 0-3 Report: Velká výhra venku pro Blues

Spurs potrestali hosty za jejich neklid v 68. minutě, když snahu Son Heung-mina odrazil Kochalski do dráhy Solankeho, který vstřelil svůj druhý gól v tolika zápasech a zvýšil na 3:0.

Qarabagovo úsilí selhalo

Zatímco konečné skóre naznačovalo pohodlnou výhru Spurs, Qarabag měl několik šancí, jak hru přiblížit, včetně pozdní hlavičky Juninha, která byla správně vyloučena pro ofsajd. Navzdory nejistým momentům v obraně Tottenhamu zářila útočná filozofie Ange Postecoglou.

Zatímco se fanoušci mohou divit, jak daleko může takový přístup Spurs v této sezóně dovést, severolondýnský klub si zajistil třetí vítězství v řadě, což věřícím přineslo úlevu a optimismus.

Závěr

Výhra Tottenhamu 3:0 nad Qarabagem v úvodním utkání UEL ukázala jeho útočnou zdatnost, i když klesal na deset mužů. Góly Brennana Johnsona, Pape Matara Sarra a Dominica Solankeho zpečetily vítězství, i když defenzivní výpadky a promarněné šance od Qarabaga zvýraznily potenciální obavy mužů Postecoglou, protože chtějí vyvážit svůj agresivní styl důsledností a vyrovnaností.