Zpráva Leicester vs Bournemouth

Střelec : Buonanotte 16′

Steve Cooper slavil své první vítězství v Premier League jako manažer Leicesteru City, když jeho tým předvedl temperamentní zápas proti Bournemouthu a připsal si vítězství 1:0 na King Power Stadium.

První polovina: Buonanotte září jako Leicester, který se ujímá vedení

Zápas začal živě, iniciativu převzal Leicester. Facundo Buonanotte, který už vyzkoušel brankáře Bournemouthu Kepa Arrizabalaga, otevřel skóre svou agresivní přímou hrou.

Chytrá přihrávka od Jamese Justina připravila argentinského záložníka, který si vytvořil prostor ve vápně poklesem ramene, než srazil úder do sítě a Leicester tak získal zaslouženě brzké vedení.

Leicester pokračoval v tlačení dopředu, přičemž obě obrany vykazovaly zranitelnost. Foxes odmávli penaltový pokřik, když míč zasáhl paži Illyi Zabarnyiho v šestnáctce, ale rozhodčí to považoval za neúmyslné.

Krátce poté, Buonanotte znovu hrál klíčovou roli, jel vpřed a nahrál přihrávku Jamiemu Vardymu, jen aby zkušený útočník promarnil příležitost přetažením své střely mimo.

Druhá polovina: Bournemouth Press pro ekvalizér

Leicester, který poprvé v této sezóně vedl v poločase doma, věděl, že se musí mít na pozoru před návratovým potenciálem Bournemouthu.

Do druhého poločasu vstoupili Cherries důrazně a několikrát se přiblížili vyrovnání.

Zabarnyiho hlavička zasáhla tyč a Ryan Christie donutil Madse Hermansena k zákroku ve skoku do vody, aby trefil míč mimo. Z následného rohu měl největší šanci Dango Ouattara, ale ze šesti yardů hlavičkoval vedle a nechal Leicester mimo.

Neutuchající tlak Bournemouthu pokračoval, když hledali vyrovnání. Zdálo se, že přímý volný kop Lewise Cooka si našel vzdálený roh, což vyvolalo u hostů oslavy, ale praporek asistenta rozhodčího vyloučil gól z důvodu ofsajdu. Střídající Luis Sinisterra se prosadil a dělal obraně Leicesteru problémy svým tempem a kreativitou.

Číst:  Zpráva Fulham vs West Ham 1-1: Ings zachránil den kladivům

V závěrečných fázích našel jeho čipovaný centr Ouattaru dva yardy od branky, ale hlavička křídelníka otřásla dřevem a promarnil poslední šanci Bournemouthu urvat bod.

Leicester Hold Firm zajistí životně důležité vítězství

Navzdory baráži Bournemouthu ve druhém poločase se obrana Leicesteru držela pevně a zajistila klíčové vítězství 1:0.

Vítězství zvedá Leicester, protože pod Cooperem stále nachází formu, zatímco Bournemouth bude litovat jejich promarněné šance, protože nedokázal využít své příležitosti ke skórování.

Závěr

Rozhodná obrana a brzký gól Leicesteru City se ukázaly být dostatečné k tomu, aby Steve Cooper získal své první vítězství v Premier League jako manažer.

Schopnost Foxes odolat tlaku Bournemouthu ve druhém poločase bude vzpruhou, protože chtějí nabrat na síle.

Bournemouth, navzdory svému silnému výkonu ve druhém poločase, bude frustrovaný svou neschopností najít síť a bude muset proměnit své šance v nadcházejících zápasech.