Zpráva Chelsea vs Nottingham Forest

Střelci : Madueke 57′; Dřevo 50′

Červená karta : Ward-Prowse 78′

Nottingham Forest si vysloužil tvrdě vybojovanou remízu 1:1 proti Chelsea na Stamford Bridge, čímž ukončil sérii čtyř porážek v Premier League v Londýně v řadě. Navzdory tomu, že Chelsea kontroluje držení míče a šance, Forest svedl houževnatý boj, aby opustil hlavní město s bodem.

První poločas: Chelsea Dominantní, ale plýtvající

Chelsea vstoupila do zápasu v dobré náladě po pěti po sobě jdoucích výhrách napříč všemi soutěžemi. Nicméně, s odhodlanou obranou Forest a ligovým minimem 11 branek v úvodních pěti zápasech PL nebylo překvapením, že úvodní fáze byly klidné.

Noni Madueke z Chelsea představoval největší hrozbu v prvním poločase, když se přiblížil střelou z curlingu, která těsně minula levý horní roh.

Poslední minuty poločasu přinesly nával akcí. Madueke vtrhl do vápna a postavil Colea Palmera, jehož odražený pokus zasáhl tyč, přičemž brankář Forest Mats Sels se snažil uklidit míč z čáry.

O chvíli později Ryan Yates málem dostal Forest do vedení, ale Wesley Fofana udělal zásadní blok, aby udržel hru bez branek v poločase.

Druhý poločas: Rychlé góly a pozdní drama

Zablokování bylo prolomeno krátce po restartu, když se Forest ujal vedení. Přesná rozehrávka Jamese Ward-Prowse našla Nikolu Milenkoviće, který hlavou poslal míč na Chrise Wooda, aby se posunul a zakončil na vzdálenější tyč.

Chelsea však odpověděla jen o sedm minut později, když Madueke byl i nadále její hlavní útočnou hrozbou, sekl zprava a zakopal nízkou střelu do spodního rohu, aby vyrovnal.

Vzhledem k tomu, že tempo se mění v jejich prospěch, Chelsea usilovala o vítězný gól, který by posílil její status jednoho z nejlépe skórujících týmů ligy.

Číst:  Zpráva Bournemouth vs Brentford

Jejich úsilí se však zkomplikovalo, když Ward-Prowse dostal druhou žlutou kartu, do konce zbývalo necelých 15 minut, zpracoval míč, aby zastavil únik Nicolase Jacksona a nechal Forest s deseti muži.

Chelsea málem využila své početní výhody, když Mats Sels předvedl skvělý dvojitý zákrok a upřel Palmera. Ve 13 minutách nastaveného času přicházelo mnoho šancí, João Félix a Christopher Nkunku proměnili příležitosti Blues.

Na druhém konci promarnil zlatou šanci Foresta Neco Williams. Chelsea se nechala spoléhat na svého brankáře Roberta Sáncheze, který po smrti udělal úžasný zákrok, aby popřel Jotu Silvu a zajistil si bod.

Forest’s Resilience a Chelsea’s Attack Frustrace

Navzdory poklesu na deset mužů se Forest držel pevně a získal remízu, čímž se dostal do horní poloviny tabulky na devátém místě. Pro Chelsea, která zůstává mezi prvními čtyřmi, představuje remíza promarněnou příležitost přiblížit se nejlepším střelcům ligy a vyšplhat se dále v žebříčku.

Závěr

V utkání plném zvratů měly Nottingham Forest i Chelsea své šance na výhru, ale remíza 1:1 odráží vyrovnanost hry.

Forestova odolnost a defenzivní úsilí zajistily cenný bod, zatímco Chelsea se bude snažit svou dominanci proměnit ve výhry v budoucích zápasech, když bude pokračovat ve svém tažení mezi prvními čtyřmi.