Zpráva ze zápasu Brentford vs Manchester City

Manchester City ukázal své titulové ambice při dramatickém obratu 3:1 proti Brentfordu v západním Londýně, který ozdobila fantastická hattrickem od Phila Fodena. Tato výhra, součást neprorazitelné 12zápasové série City v pondělních večerních zápasech Premier League, zmenšuje náskok na vrcholu tabulky.

Brentfordova defenzivní odolnost a Cityho ofenzivní tlak

Brentford, který si z minulé sezóny pamatuje na svou dvojnásobnou výhru nad City, nejprve kopíroval svůj solitérní obranný výkon. Brankář Mark Flekken se stal hrdinou prvního poločasu, když vytvořil neuvěřitelných devět zákroků, což je nejvíce ze všech brankářů Premier League v této sezóně.

Jeho výkon zakončil asistenci pro Neal Maupayho úvodní gól, úžasným pokusem, který na chvíli poslal Brentford do vedení.

Cityho vytrvalost se vyplatila

Navzdory úvodní frustraci a Brentfordově odolnosti City našlo průlom na konci prvního poločasu. Nesprávně vykopnutý míč od Ethana Pinnocka rychle využil Foden, srovnal skóre.

Po přestávce zcela převládla Cityho síla, když Foden dokončil svůj hattrick, včetně gólu po přihrávce Kevina De Bruyneho a sólového úsilí, potvrzujícího jeho status jako jednoho z nejvíce vzrušujících talentů Premier League.

Brentfordova vzdorovitost a Cityho dominance

Ačkoli Brentford odmítal se vzdát a testoval brankáře City v podání Madsa Roersleva a Ivana Toneyho, nedokázal zastavit neúprosný útok City. Fodenův třetí gól po asistenci Erlinga Haalanda pečetí vítězství Pepa Guardioly, který se nyní ztrácí pouze o dva body za Liverpoolem se zápasem k dobru, což zintenzivňuje boj o titul v Premier League.

Toto vítězství nejen posouvá Manchester City v jejich snaze o první místo, ale znamená také jejich devátou po sobě jdoucí výhru ve všech soutěžích.

Číst:  Wolves VS Liverpool: Reds se snaží získat důležité tři body

Pro Brentford je porážka značnou ranou, která je nebezpečně přibližuje do zóny sestupu poté, co v posledních osmi zápasech utrpěli sedm porážek. Zápas zdůraznil hloubku a odolnost City a prokázal jejich schopnost otočit výsledky a bojovat o korunu v Premier League.