Zpráva Fulham vs West Ham

Střelci : Jimenez 24′; Ings 90+5′

Danny Ings odešel z lavičky a v 95. minutě vyrovnal, když West Ham United zachránil remízu 1:1 proti Fulhamu v Craven Cottage, čímž zabránil třetí porážce H2H v řadě poprvé od roku 1966.

Fulham dominuje v raných fázích

Hosté vstoupili do utkání se vzpomínkami na porážku z loňské sezony 5:0 na hřišti Craven Cottage ještě svěží, což vedlo k opatrnému začátku.

Bez Lucase Paquetá v základní sestavě se West Ham Julena Lopeteguiho snažil získat oporu, protože Fulham na začátku dominoval v držení míče.

Adama Traore byl pro hostitele obzvláště živý, protože se podílel na několika významných momentech. Po výzvě Maxe Kilmana odmával penaltové odvolání a poté promarnil jedinečnou příležitost a zamířil mimo zvoucí centr Alexe Iwobiho.

Fulham udeřil jako první prostřednictvím Jiméneze

Tlak Fulhamu se nakonec vyplatil ve 24. minutě. Raúl Jiménez při svém prvním ligovém startu v sezóně našel úhledným zakončením u bližší tyče zadní část sítě po přesném snížení Emile Smith Rowe.

Byl to Jiménezův šestý gól v Premier League proti West Hamu, víc, než vstřelil proti kterémukoli jinému týmu.

Zápasy West Hamu a změny ve druhém poločase

V první půli bez inspirace se West Hamu nepodařilo zaznamenat jedinou střelu na branku. Lopetegui hledal jiskru a v poločase dvakrát vystřídal, představil Lucase Paquetá a Crysencio Summerville.

Taktická úprava, která zahrnovala vytlačení Jarroda Bowena dále na hřiště, se téměř vyplatila na hranici hodin.

Bowen bravurně kontroloval centr od Mohammeda Kuduse a vystřelil na branku, ale brankář Fulhamu Bernd Leno jej zablokoval a pokus rychle zmařil.

Danny Ings udeří pozdě, aby zachránil bod

Jak hodiny odbíjely, zdálo se, že Fulham bude na vítězství čekat. West Ham však ukázal odolnost a podařilo se mu urvat bod v dramatickém stylu.

Číst:  Southampton vs Manchester United 0-3 Report: Red Devils Back to Winning Ways

V 95. minutě zaútočil Bowen za postranní čáru a přesně škrtl náhradníkovi Dannymu Ingsovi, který rozdrtil míč a vstřelil svůj první gól od března.

Tento poslední vyrovnávací gól nejen zajistil West Hamu cenný bod, ale také mu zabránil utrpět tři po sobě jdoucí porážky proti Fulhamu poprvé od roku 1966.

Fulhamova pozdní slečna a frustrace

Fulham měl šanci získat zpět vedení v posledních okamžicích zápasu, když Calvin Bassey hlavičkoval z rohu vedle, což k frustraci domácích fanoušků.

Remíza nechává Fulham uvažovat o dvou propadlých bodech, což bylo po většinu zápasu jinak suverénním výkonem.

Závěr

Pozdní hrdinství Dannyho Ingse zajistilo West Hamu, že se vyhnul vzájemným porážkám, zatímco Fulham bude litovat jejich promarněné příležitosti a neschopnosti dotáhnout zápas do konce.

Tento výsledek podtrhuje bojovného ducha West Hamu pod vedením Julena Lopeteguiho a nechává Fulham přemýšlet o tom, co mohlo být po silném výkonu v Craven Cottage.