Náhled Arsenal vs Leicester

• Arsenal vyhrát
  • Arsenal udržet čisté konto

Po napínavém zápase proti Manchesteru CityArzenálvraťte se na Emirates Stadium a utkejte se s Leicester City. Tým Mikela Artety se snaží navázat na svůj neporazitelný začátek sezóny Premier League, zatímco Leicester usiluje o své první ligové vítězství od února 2023.

Arsenal: Udržování hybnosti uprostřed výzev kvůli zraněním

Arsenal minulou neděli téměř dosáhl památného vítězství proti Manchesteru City, ale musel se spokojitremízu 2:2 po inkasovaném vyrovnání v poslední minutě.

Přestože měli po většinu zápasu méně než deset mužů, Gunners si v této sezóně zachovali neporazitelnost (W3, D2), přičemž Mikel Arteta odvracel kritiku za taktický přístup svého týmu k uzavření zápasu.

Gunners budou doufat, že si udrží svou pozitivní formu i přes rostoucí seznam zranění. Vracejí se do Emirates s jistotou, když vyhráli tři z posledních pěti domácích zápasů Premier League „na nulu“, zatímco ve čtyřech z nich skórovali alespoň dvakrát (W4, D1).

Dominance Arsenalu v tomto utkání je dobře zdokumentována, od září 1973 prohrál s Leicesterem doma pouze jednou (W22, D7).

Leicester City: Hledání první výhry od návratu na vrchol letu

Leicester City, který je zpět v Premier League, si v této sezóně ještě nenašel pevnou půdu pod nohama (D3, L2). Remízy proti Crystal Palace (2-2) a Evertonu (1-1) je však udržely těsně nad zónou sestupu.

Pomalý začátek Foxes vyvolal mezi fanoušky určité nepokoje, manažer Steve Cooper uznal nedostatky týmu, zvláště po nevýrazné remíze 0:0 proti Evertonu, která jim vynesla osamocený bod.

LeicesterNedávný zápas EFL Cupu proti týmu League Two Walsall také nevzbudil velkou důvěru, protože k postupu po bezbrankové remíze potřebovali penalty.

Číst:  Aston Villa VS Liverpool: Reds chtějí zachránit sezónu

Foxes jsou nyní na desetizápasovém útěku bez vítězství v Premier League od února 2023 (D4, L6). Jejich nedávné cesty do Londýna se také ukázaly jako obtížné, přičemž tým v obou návštěvách hlavního města v tomto termínu dvakrát inkasoval (D1, L1).

Klíčoví hráči ke sledování

Kai Havertz (Arsenal)

Německý forvard se v Emirates solidně prosadil, v této sezóně skóroval dvakrát. V obou případech Havertz otevřel skóre v prvním poločase mezi 20. a 40. minutou.HavertzPřítomnost a kreativita Leicesteru by mohla být životně důležitá pro rozbití obrany Leicesteru na začátku zápasu.

Stephy Mavididi (Leicester City)

Bývalý hráč Arsenalu byl jasným bodem v útoku Leicesteru, když našel síť v každém z posledních dvou ligových zápasů. Zajímavé je, že všechny tři jeho góly v této sezóně padly po poločaseMavididipotenciální změna hry ve druhé polovině pro Foxes.

Domácí pevnost Arsenalu vs. Leicesterské boje na cestě

Výraznou roli by v tomto zápase mohla hrát silná domácí forma Arsenalu v této sezóně. Gunners prokázali schopnost dominovat v Emirates, jejich defenzivní síla a klinický útok jim pomáhají zajistit vítězství „na nulu“ a zároveň dávat více gólů.

Leicester mezitím pokračuje v hledání svého prvního venkovního ligového vítězství od února a snaží se udržet konzistentnost, zejména na svých cestách do Londýna.

Dokáže Leicester prolomit kletbu Emirates?

Leicester bude potřebovat obrat ve formě, aby měl šanci proti Arsenalu, a jeho nedávné vítězství v penaltovém rozstřelu nad Walsallem možná nepřineslo tolik sebevědomí, ve které doufali.

Foxes se proti Arsenalu historicky moc netěšili, zejména v Emirates, ale s hráči jako Stephy Mavididi se budou snažit vzdorovat přesile.

Závěrečné myšlenky

Vzhledem k tomu, že Arsenal se snaží udržet svou neporazitelnost nedotčenou a Leicester usiluje o své první venkovní vítězství v Premier League v sezóně, tento zápas slibuje zajímavou bitvu.

Číst:  Jižní Korea VS Portugalsko Preview a tipy: Poslední bitva ve skupině

Domácí síla a útok Arsenalu v čele s Kaiem Havertzem z něj činí favority, ale Leicesterovo hledání vykoupení a Mavididiho forma by tomuto střetnutí mohly přidat určitou nepředvídatelnost.

Bude Arsenal pokračovat ve svých dominantních domácích výkonech a prodlouží svou sérii bez porážky, nebo Leicester prolomí svou londýnskou kaňku a získá cenné venkovní vítězství?