Oli McBurnie odčiní marnost s pozdní brankou, Sheffield si bere bod proti West Hamu

Sheffield United díky nepředstavitelnému 103. minutovému pokutovému kopu Oli McBurnieho dosáhli 10 bodů v Premier League (PL) a uhájili remízu 2-2 proti West Hamu United.

Přežití v PL je zdrcující, žádný tým se ještě nikdy nedokázal zachránit po zisku pouhých devíti bodů z prvních 19 zápasů. Tato odstrašující výzva čeká na nově ustanoveného trenéra Chrise Wildera, jehož tým ukázal ranou naději proti West Hamu s ambicemi na evropské soutěže.

William Osula a Ben Brereton Díaz prostupovali defenzivu svými průniky a Blades ukázali potenciál, ale původně nedokázali vážněji ohrozit brankáře West Hamu, Alphonse Areolu.

Naopak Jarrod Bowen z West Hamu minul slibnou střelu poté, co spoluhráč Danny Ings obratně získal míč. Přesto se Hammerové nečekaně ujali vedení v polovině poločasu, kdy Maxwel Cornet zručně přetavil odrazující přihrávku ve velmi blízkou ranu na zadní tyči, která zaznamenala jeho první gól za tým. Do konce poločasu však Blades odpověděli, když Brereton Díaz využil bloku Areoly a skóroval při svém prvním vystoupení.

Sestup stále visí jako hrozba a Sheffield United znovu zintenzivnil svoji agresivní hru po poločase. James McAteeho přesný centr málem našel spojení s McBurniem, zatímco Brereton Díaz, po svém úvodním gólu, jen těsně minul zdvojnásobení svého počtu gólů.

S postupem zápasu byli oba střelci vyměněni, ale utkání zdaleka nebylo rozhodnuto. Gustavo Hamer, který již měl žlutou kartu, unikl vyloučení po neohrabaném zákroku na Ingsa, což vedlo k tomu, že Ward-Prowse poslal West Ham opět do vedení z penaltového kopu.

Klimax zápasu byl naplněn napětím. Rhian Brewster dostal červenou kartu za riskantní skluz, následovanou dvoužlutovou kartou pro Vladimíra Coufala. Ve zcela překvapivém zvratu Sheffield United dostali penaltu v posledních okamžicích, kdy Areola srazil McBurnieho.

Číst:  Náhled Tottenham vs Brighton

Po napjatém očekávání, kdyže inicialně míč držel McAtee, se McBurnie chopil odpovědnosti a předvedl historicky nejpozdnější gól v