Luton poráží Brighton v rekordním zápase

V fantastickém utkání Premier League si Luton Town v Kenilworth Road připsal jednoznačné vítězství 4:0 nad Brighton & Hove Albion, což je jejich nejvyšší výhra v nejvyšší soutěži od ledna 1989.

Hrdinou zápasu byl Elijah Adebayo, který vstřelil hattrick a zajistil tak Hatters důležité vítězství ve své bitvě o záchranu v Premier League.

Úvodní palbu zahájili Luton, který se během prvních tří minut dostal do dvoubrankového vedení.

Elijah Adebayo hlavou po asistenci Carltoona Morrise otevřel skóre utkání. Chiedozie Ogbene brzy poté zdvojnásobil náskok Lutonu po dlouhé přihrávce Alberta Sambiho Lokongy.

Adebayo pokračoval ve skvělé formě a před přestávkou zvýšil svůj gólový účet v domácím prostředí na 7 brankách.

Brightonu unikly šance na vyrovnání. Danny Welbeck se dostal do dobré příležitosti, ale nedokázal vrátit svůj tým zpět do utkání. Obrana Lutonu a nepřesnosti v zakončení ze strany Brightonu zanechaly Roberto De Zerbiho tým ve ztrátě a nebyl schopen zvrátit herní vývoj.

Ve druhém poločase měl Jordan Clark gól pro Luton zrušen pro ofsajd, ale Adebayo byl nezastavitelný a dokonal svůj první hattrick v kariéře po rohu od Alfieho Doughtyho. Jeho výkon podtrhl rozhodnost Lutonu ve snaze o třetí výhru v řadě.

Toto důrazné vítězství je obrovským posílením pro Luton pod vedením Roba Edwardse, který je vytáhl z pásmo sestupu a vdechuje jim sebevědomí do jejich kampaně v Premier League. Pro Brighton tento porážka prodlužuje jejich šňůru bez výhry a klade otazníky nad jejich útočnou silou. Výkon Lutonu a Adebayův hattrick budou považovány za vrchol jejich sezóny, kdy se nadále rvou o záchranu v Premier League.

Číst:  Arsenal demoluje West Ham vítězstvím 6:0 a posiluje naděje na titul v Premier League