Zpráva ze zápasu Aston Villa vs Newcastle

V elektrizujícím střetnutí Premier League zastavilo Newcastle United neporazitelnost Aston Villy v jejich domácím prostředí, když zvítězilo výsledkem 3-1.

Raná dominace Newcastle a Skvělost Schära

Po úspěchu v FA Cupu předvedlo Newcastle od začátku svůj úmysl a i přes formidabilní domácí bilanci Aston Villy drželo hru pod kontrolou. Břevno týmu hostů brankáři Emiliano Martínezovi zabránilo ve snaze Anthonyho Gordona, ale Newcastleho vytrvalost se nakonec vyplatila. Skvělá hra Fabiana Schära, který za čtyři minuty vstřelil dva góly, využil roh od Kierana Trippiera a odraz ze střely Gordona, a Magpies se tak pevně usadili ve vedení.

Villa se snažila o záchranu

Aston Villa, která v posledních 10 zápasech neztratila ani jeden zápas, se ve druhé půli snažila odpovědět. Jejich naděje však byly zhateny, když Jacob Murphy přidal třetí gól pro Newcastle po odrazu od Miguel Almirónové. Ollie Watkinsovi se nakonec podařilo snížit skóre, čímž dosáhl svého 50. gólu v Premier League a vykřesal tak naději na pozdní obrat.

Neústupná obrana Newcastlu a porážka Aston Villy doma

Poslední čtvrthodina byla plná útoků Aston Villy za účelem dramatického obratu. Přes jejich úsilí však obrana Newcastlu stála pevně a tak si zajistila první ligové vítězství od začátku prosince.

Pro Aston Villu byla tato porážka významným ranou, jelikož představuje první domácí porážku v Premier League od února 2023.

Vítězství Newcastle United na hřišti Aston Villy je důkazem jejich odolnosti a taktické šikovnosti pod vedením Eddieho Howea.

Pro Aston Villu je tato porážka zpětným krokem v jejich působivé domácí formě a budou se muset sebrat dohromady ve svém nadcházejícím zápase proti Sheffield United. Tento zápas na Villa Parku zdůraznil nepředvídatelnost a vzrušení Premier League, přičemž Newcastle vynikl jako zasloužený vítěz v souboji o formu a cit pro fotbal (finesse).

Číst:  Newcastle VS Man United: Red Devils se snaží odrazit blízké soupeře