Zpráva z utkání Sheffield United proti Aston Ville

Po nedávné remíze proti Crystal Palace čelil Sheffield United na stadionu Bramall Lane týmu Aston Villa s vysokým nasazením, ale byl přemoci nadřazeným týmem Villa. Zklamání Blades se dále prohloubit ve chvíli, kdy se John McGinn v 12. minutě chopil šance z defenzivního zmatku a otevřel skóre.

Bezkompromisní vystoupení Villy

Aston Villa, pod vedením Unaiho Emeryho, rychle zintenzivnila své útoky. Ollie Watkins, který předtím promeškal šanci, udělal žádnou chybu a ostrou střelou po přesném pasu Douglase Luize zvýšil skóre. Nápor od Villy pokračoval, když si Leon Bailey krásně zatočil a skóroval třetí branku, která zanechala Blades v šoku.

Vítězství mimo domov srovnávající rekord

Útok neustával, a když Youri Tielemans předvedl famózní střelu od břevna a ještě více zvýšil vedení Villy, vynořily se paralely s jejich rekordním vítězstvím 6-0 venku proti Derby před 16 lety. Fanoušci Blades, kteří jsou již traumatizováni porážkou 8-0 od Newcastle dříve v této sezóně, se připravovali na opakování výkonu. V tomto okamžiku ukazovala tabule 0-4 v první půlhodině.

Historický úspěch Watkinse

V druhé půli pokračovala Villa ve své dominanci a Watkins se stal asistentem pro Àlexe Morena, který završil pátý gól v prvních dvou minutách po přestávce.

Účast Watkinse nejen přispěla k výsledku, ale také ho zanechala v historických knihách Aston Villy jako první hráč od Dwighta Yorka v sezóně 1995/96, který dosáhl deseti gólů a asistencí v jediné sezóně Premier League.

Anulovaný gól Sheffield United a strach z pádu

Ve chvilkovém okamžiku naděje Vinícius Souza skóroval pro Sheffield United, ale VAR zasáhlo, rozhodlo o ofsajdu a gól neuznalo. Sheffield United je nyní hluboko zakopán na dně tabulky a čeká ho téměř jistý sestup do Championship.

Číst:  Leeds vs Bournemouth Preview a tipy: Domácí si začínají věřit

Vzestup Villy v lize

Na druhou stranu Aston Villa ukázala návrat do své nejlepší formy a zajistila si významné vítězství, které je posunulo na čtvrté místo, překonalo Tottenham.

Toto výrazné vítězství nejen zdůraznilo útočné schopnosti Villy, ale také položilo vážné otázky ohledně schopnosti Sheffield United setrvat v Premier League.

Toto utkání na Bramall Lane jasně demonstrovalo potenciál Villy pod Emerym a ostře připomnělo výzvy, kterým Sheffield United čelí s postupem sezóny.