Zpráva Newcastle vs Sheffield United

Střelci : Isak 26′, 61′ (P), Guimaraes 54′, Osborn 65′ (OG), Wilson 72′; Ahmedhodžič 5′

Sestup Sheffieldu United z Premier League byl oficiálně potvrzen po těžké porážce 5:1 s Newcastlem United v St James’ Park. Zvučné vítězství Magpies je staví do těsného souboje o místo v Evropské lize UEFA, jen jeden bod za šestým Manchesterem United.

Čepele se ujímají včasného vedení, Newcastle reagujte

Navzdory sestupu se Sheffield United dostal do překvapivého vedení díky hlavičce Anela Ahmedhodžiće po centru Gustava Hamera, která proklouzla pod Martinem Dúbravkou.

Blades hráli s určitou mírou volnosti a vytvářeli časný tlak na obranu Newcastlu. Odpověď Newcastlu však přišla rychle, o pár minut později vyrovnal Alexander Isak po přihrávce Jacoba Murphyho.

Newcastle převezme kontrolu ve druhém poločase

Magpies převzali kontrolu nad utkáním ve druhém poločase, když Bruno Guimarães skóroval ze skoku do vody a dostal svůj tým do vedení. Navzdory snaze Sheffield United bránit se, penalta od Isaka po faulu Masona Holgatea na Anthonyho Gordona zvýšila na 3:1 a zpečetila osud hostů.

Magpies pokračovali ve svém nelítostném útoku, přidali čtvrtý gól vlastním gólem Bena Osborna, když vítězství zabalil mocným zásahem náhradník Callum Wilson.

Sestup Sheffieldu United potvrzen

Sheffieldu United z PL byl potvrzen touto porážkou po náročné sezóně, která viděla, že zápasili o spodní část tabulky. Návrat Blades do šampionátu je téměř zaručen, ve zbývajících zápasech už není o co hrát.

Stíhací závod Evropské ligy Newcastlu

Tato výhra udržuje evropské ambice Newcastlu United naživu a posouvá je o bod o místo v Evropské lize UEFA.

Po jejich porážce uprostřed týdne s Crystal Palace bylo toto vítězství zásadní vzpruhou pro Magpies, kteří se budou snažit udržet tempo, protože usilují o umístění v první šestce v Premier League.

Číst:  Newcastle United VS Arsenal: Výstřel do historie pro Eddieho Howea