Zpráva West Ham vs Liverpool

Střelci : Bowen 43′, Antonio 77′; Robertson 48′, Areola 65′ (OG)

Nabídka Liverpoolu v Premier League čelila velké ráně, když West Ham United na londýnském stadionu udržel remízu 2:2.

Tento výsledek, po porážce v Merseyside v derby uprostřed týdne s Evertonem , umisťuje Reds dva body za vedoucím hráčem ligy Arsenalem, který odehrál ještě jeden zápas.

West Ham’s Mixed Fortunes

West Ham vstoupil do tohoto zápasu po svém odchodu z Evropské ligy UEFA a bouřlivém vztahu s manažerem Davidem Moyesem. Navzdory svým problémům nyní prohráli pouze dva z posledních 19 domácích zápasů.

Úvodní poločas postrádal intenzitu, obě strany se snažily prosadit kontrolu. Liverpool měl většinu držení míče, ale kromě střely Luise Díaze o tyč jen zřídka ohrozil Alphonse Areolu v brance.

Výhoda West Hamu v první polovině

Zatímco oba týmy předvedly malou ofenzivní jiskru, West Ham se těsně před poločasem ujal vedení. Odraženou střelu Jarroda Bowena vyrazil Alisson Becker na roh.

Výsledný centr Mohameda Kuduse našel Bowena, který poslal hlavičku do sítě, čímž vyrovnal rekord West Hamu v počtu gólů v jedné kampani v PL s 16, což je rekord, který stanovil Paolo Di Canio v roce 1999/2000.

Reakce Liverpoolu v druhé polovině

Zdálo se, že rozhovor Jürgena Kloppa o poločase motivoval Liverpool, protože během pěti minut po restartu vyrovnal. Andrew Robertson skóroval z Díazovy přihrávky a znamenal významný okamžik pro hosty. Liverpool pokračoval ve vyvíjení tlaku a nakonec se ujal vedení odraženou hlavičkou Codyho Gakpa, která našla síť.

Odolnost West Hamu

Liverpool pokračoval v hledání většího prostoru k dýchání, ale West Ham se bránil. Díazovo šťouchnutí nohou a střela od Alexise MacAllistera Areola popřel a připravil půdu pro reakci West Hamu.

Číst:  Představení duelu West Ham United vs. Everton

Neustálá hrozba Michail Antonio hlavičkoval Bowenův centr kolem zakořeněného Alissona a vyrovnal skóre na 2:2.

Konečný výsledek

Nakonec ani jedna strana nemohla najít vítěze, přičemž remíza 2:2 měla pro každý tým různé důsledky. Naděje Liverpoolu na titul jsou nyní v ohrožení, Manchester City je potenciálně předčí, zatímco West Ham zůstává na osmém místě a utrpěl neúspěch ve snaze o umístění v top sedmi a evropský fotbal.