Zpráva Wolves vs Luton

Střelci : Hwang 39′, Toti 50′; Morris 81′

Wolverhampton Wanderers zakončili svou šestizápasovou sérii bez vítězství vítězstvím 2:1 nad Luton Town na hřišti Molineux. Hatters, kteří se snaží najít obrannou stabilitu na silnici, nedokázali v této sezóně udržet své první čisté konto v Premier League mimo domov.

Včasné příležitosti pro vlky

Wolves vstoupili do zápasu s nadějí na pozitivní výsledek, aby přerušili svou bídnou sérii. End-to-end střetnutí vytvořilo první příležitosti, Hwang Hee-chan několikrát testoval brankáře Lutonu Thomase Kaminského.

I přes zběsilý začátek chyběla poslední třetina kvalita a oba týmy nedokázaly zužitkovat první šance.

Hwangův náhodný cíl

Luton v průběhu prvního poločasu zvýšil své útočné úsilí, ale jejich obrana se opět ukázala zranitelná.

Poté, co Carlton Morris promarnil zlatou šanci hostů, Hwang nakonec našel zadní branku. Jeho prudká střela zevnitř pokutového území odrazila obránce Lutonu a přes Kaminskiho dostala Wolves do vedení.

Totiho ohromující hlavička zdvojnásobuje vedení

Wolves prodloužili svou výhodu krátce po restartu. Centr Maria Leminy našel Totiho, jehož hlavička nechala Kaminskiho bez šance, čímž zdvojnásobil vedení domácího týmu.

S polštářem dvoubrankového rozdílu hráli Wolves s větší svobodou, diktovali tempo a užívali si delší kouzla držení.

Luton Boj o odpověď

Luton se snažil o návrat, Wolves kontrolovali průběh hry a tlačili na třetí gól. Kloboučníci se však typickým lutonským způsobem odmítli vzdát.

Morrisův dobře zahraný volej z 10 yardů přivedl návštěvníky zpět do soutěže a připravil půdu pro napínavých posledních 10 minut.

Vlci čekají na vítězství

Navzdory pozdnímu tlaku ze strany Lutonu se Wolves drželi, aby zajistili zásadní vítězství a poskytli svým příznivcům úlevu po obtížné sérii výsledků. Vítězství je posunulo na 10. místo v tabulce PL, přičemž naděje na evropskou kvalifikaci vypadaly nepravděpodobně, ale ponechaly jim dostatek hybnosti po zbytek sezóny.

Číst:  Crystal Palace VS Manchester United Preview a tipy - 11/09/2022

Luton Look to Bounce Back

Na druhou stranu Luton Town zůstává v nejisté pozici v tabulce PL, příští pátek se rýsuje krušná bitva proti dalším sestupujícím Evertonu.

Jejich potřeba vítězství je stále naléhavější, protože se snaží vyhnout se pádu zpět do šampionátu.