Zpráva Brighton vs Aston Villa

Střelec : Joao Pedro 87′

Aston Villy na debutovou kampaň Ligy mistrů UEFA zasáhly po těsné porážce 1:0 s Brightonem na Amex Stadium, o čemž rozhodl pozdní trest Joãa Pedra a její následné odskočení v utkání poznamenaném spory VAR.

Frustrace v první polovině a narušení VAR

Brighton, dychtivý překonat dubnové gólové sucho, začal energicky, když Simon Adingra několikrát testoval náhradního brankáře Villa Robina Olsena.

Navzdory tomuto tlaku si Villa zachoval klid, i když jejich zranění se zhoršilo, když Morgan Rogers v polovině prvního poločasu odkulhal.

Olsen předvedl své dovednosti zásadním zákrokem na Pascala Große těsně před přestávkou, čímž udržel skóre v napjaté aféře.

Druhá polovina: VAR přebírá hlavní scénu

Intenzita zápasu po přestávce eskalovala a oba týmy si vytvořily značné šance. Matty Cash málem dostal Villu dopředu dalekosáhlým úsilím, které proletěl kolem tyče.

Brighton si myslel, že prolomili patovou situaci, když Groß našel síť, ale zdlouhavé hodnocení VAR rozhodlo o gólovém ofsajdu a udrželo patovou situaci.

Dramatický závěr

Drama vyvrcholilo v 87. minutě, kdy penaltu proměnil Ezri Konsa z Villy. Úvodní kop Joãa Pedra zachránil Olsen, ale Brazilec na odražený míč zareagoval nejrychleji a zamířil domů, aby Brighton vedl a nakonec vyhrál.

Tento gól zajistil Brightonu klíčové tři body a posunul ho na jeden bod do horní poloviny Premier League.

Důsledky pro Aston Villa

Porážka nechává Villa v nejisté pozici, její naděje na Ligu mistrů nyní závisí na výsledcích nadcházejících zápasů Tottenhamu. Vzhledem k tomu, že Spurs zaostávají o sedm bodů a drží dva zápasy v ruce, není Villa zdaleka zaručeno umístění mezi nejlepšími čtyřmi.

Prohra je pro tým Unaie Emeryho, který v průběhu sezóny prokazoval odolnost, značnou překážkou.

Číst:  Chelsea VS Dinamo Záhřeb Preview a tipy: Chelsea zase vyhraje

Jak se kampaň blíží ke konci, Villa se bude muset rychle přeskupit, aby si zajistila své místo v evropské soutěži, a bude čelit napjatému závěru slibné sezóny.