Zpráva Crystal Palace vs Manchester United

Střelci : Olise 12′, 66′, Mateta 40′, Mitchell 58′

Crystal Palace dosáhla historicky prvního double Premier League nad Manchesterem United ohromujícím vítězstvím 4:0 v Selhurst Parku, což znamená třetí vítězství v řadě doma proti Red Devils.

Včasný nápor udává tón

Palace neztrácel čas prosazováním své dominance a Michael Olise předvedl svou brilantnost hned na začátku. Po pouhých 12 minutách hry se Olise prosekl středem hřiště United a přesnou střelou umístil do pravého dolního rohu a vstřelil svůj osmý gól v sezóně.

Jeho neúprosný tlak pokračoval a několikrát vyzval brankáře United André Onana, i když jeden pokus zablokoval jeho spoluhráč Jean-Philippe Mateta.

United’s Response Falls Flat

Manchester United se snažil postavit významnou výzvu, protože jejich největší šance – hlavička od Rasmuse Højlunda – byla zamítnuta za faul, což bylo rozhodnutí, které jen málo ovlivnilo dynamiku hry.

Nedostatek vlivu klíčových hráčů jako Højlund a Antony jen podtrhl nesourodý výkon United.

Nelítostný útok paláce

Těsně před poločasem zahájil Chris Richards brilantní hru, při které Mateta prodloužil vedení silným úderem kolem Jonnyho Evanse a na bližší tyč. Gól byl pro Mateta osmý v 11 zápasech, čímž podtrhl jeho výjimečnou formu pod vedením manažera Olivera Glasnera.

Druhý poločas nepřinesl United žádný oddech, protože Palace pokračovali ve svém náporu. Tyrick Mitchell a Will Hughes si vynutili zákroky od Onany, ale Mitchell nakonec našel síť a proměnil centr od Adama Whartona do branky.

Skórovací řádění tím neskončilo, Daniel Muñoz připravil Olise ke svému druhému gólu – bouřlivým úderem na 4:0.

Historický Win Caps Působivý výkon

Palácovo vystoupení bylo nejen ukázkou taktické převahy, ale také oslavou jejich potenciálu pod Glasnerovým vedením.

Číst:  Leeds VS Manchester City: City se snaží snížit náskok Arsenalu

Vítězství bylo završeno téměř neúspěchem Odsonne Édouarda, který udeřil na tyč v přestávce, čímž se téměř vyrovnal rekordní výhře 5:0 nad United z roku 1972.

Problémy United se prohlubují

Pro Manchester United byla porážka historickým minimem, znamenala jejich nejhorší prohru v sezóně a 13. v PL – nejvyšší za 35 let. I když se těší na finále FA Cupu proti Manchesteru City, jejich ligová forma byla důvodem k obavám.

Důrazné vítězství Crystal Palace zajišťuje nejen nezapomenutelné double nad United, ale také nastavuje vysokou laťku jejich ambicím v nadcházející sezóně. Mezitím se United musí přeskupit a soustředit se při přípravě na svůj kritický zápas v FA Cupu.